Saunový svet

Slovo wellness spája v sebe dva pojmy: wellbeing – cítiť sa príjemne a fitness – biť fit.

Tak prídte k nám do nášho wellness zrelaxovať , načerpať sily, zregenerovať svalstvo alebo len tak si oddychnuť s priateľmi. Dopomôžu vám k tomu 3 sauny  ( suchá fínska s kapacitou 9 osob , liečivá infra-sauna pre 4 osoby a parná sauna s kapacitou 6 osôb),  príjemné tlmené osvetlenie, odpočívareň s relaxačnou hudbou.

Wellness je potrebné objednať dopredu na : wellness@europagym.sk alebo 0944 398 844

INFRASAUNA - Účinné infračervené tepelné žiarenie preniká pod povrch kože do hĺbky až 3 - 4 cm a vyvoláva celý rad liečebných a zdravie upevňujúcich procesov. Ako napríklad Podporuje zrýchlenie krvného obehu, Pomáha znižovať svalove starnutie , Priamo znižuje stuhnutosť kĺbov, Znižuje hmotnosť priamym vylučovaním tuku a samotným potením, Pri menopauze uľavuje od nervozity, mrazenia, depresie, točenia hlavy, Prospešný vplyv na kožu: zvyšuje elasticitu a vypnutie, tvrdú pokožku zmäkčuje, prečisťuje od nečistôt a zrohovatených buniek, uvoľňuje upchané póry, čím zlepšuje stav akné, Urýchľuje akýkoľvek program proti celulitíde, Má preukázateľne liečivé účinky pri astme, zápaloch a alergiách dýchacích ciest,  Znižuje výskyt migrény, Znižuje opuchy.  

SUCHÁ FÍNSKA SAUNA - Vplyvom vysokej teploty (60 až 110°C, minimálna vlhkosť vzduchu 10-30%) dochádza predovšetkým k značnému prekrveniu kože. Sauna do značnej miery reguluje krvný tlak (osoby s vyššími hodnotami krvného tlaku sa musia saunovať veľmi opatrne) a telesná teplota sa priemerne zvyšuje o 1-2°C. Zvýšené prekrvenie a prehriatie môže zlepšovať pohyblivosť svalstva a kĺbov, poprípade znižovať bolesti. Vyššia teplota aktivizuje činnosť mazových žliaz, kedy dochádza aj k vyplaveniu nečistôt z kože, čo má značný kozmetický význam. Sauna patrí k najvšestrannejším otužovacím procedúram a význam má aj ako prevencia rôznych chorôb z nachladnutia.

PARNÁ SAUNA - Je typ sauny v ktorej je vysoká vlhkosť vzduchu (až 100%) a teplota v rozsahu od 45 do 55 stupňov Celzia. Táto teplota je nižšia ako teplota v klasickej (fínskej) saune a preto umožnuje, aby túto saunu mohli navštevovať aj ľuďia, ktorý zo zdravotných dôvodov do fínskej sauny chodiť nemôžu, alebo im z iných príčin nevyhovuje.Medzi ďalšie najznámejšie blahodárne účinky parnej sauny patria:
- uvoľnenie vnútorného napätia a stresu
- pre ľudí s bolesťami svalov je parná sauna vhodná preto, lebo uvoľnuje svaly a zmierňuje zápaly
- pre ľudí s alergiou alebo astmou pomáha parná sauna tým, že teplo rozširuje dýchacie trubice a uľahčuje dýchanie, ale zároveň       dýchacie trubice nevysušuje, tak ako fínska sauna
- parné sauny pomáhajú vyčistiť a detoxikovať kožu
- vysoká teplota stimuluje imunitný systém, porovnateľným spôsobom ako pri horúčke. To znamená, že produkcia bielych krviniek sa zvyšuje a spomaľuje sa množenie baktérií a vírusov.
- saunovanie napomáha dosiahnuť a hlbší a výdatnejší spánok
- posilňuje kardiovaskulárny systém tým spôsobom, že stimuluje cirkuláciu krvi a znižuje diastolický krvný tlak.